Polystyren

Polystyrenové desky jsou vyráběny v areálu firmy Athlone již od roku 1971. Tento polymer dodáváme v několika formách.

HIPS (High Impact Polystyrene)

Tento polymer nabízí vysokou nárazu vzdornost a je velmi vhodný pro vakuové tváření, protože se snadno tvaruje. Poskytuje levnou variantu pro lisování rozmanitých produktů ve velkém množství průmyslových odvětví. Desky mohou mít matný i lesklý povrch, hladký nebo různé druhy dezénů viz záložka vzory a dekory. Všechny desky mohou být probarveny velkou škálou barev. Barvy vzoruje přímo v Athlone barevná laboratoř na přání zákazníka, každá barva má svůj vlastní barevný kód.

Matný HIPS (P90, P70)

Je dostupný v hladkém provedení a v řadě plastických vzorů. Běžně se používá v sítotisku, obalové technice (P90F) a odvětví bílé techniky (P90S). Technologie vícevrstevného vytlačování také dovoluje výrobu dvoubarevných desek (P92).

Lesklý HIPS (P91, P71)

Desky jsou dodávány s hladkým i vzorovaným povrchem. Obvykle se používá v reklamním průmyslu pro vybavení prodejen, na regály pro vystavování zboží, pro reklamní balení nebo v sanitárním průmyslu pro vanové panely či sprchové vaničky.

Venkovní HIPS (P90UV P91UV)

Desky mohou mít matný či lesklý povrch, hladký nebo vzorovaný. Tento materiál nabízí stejnou všestrannost HIPS pro vnitřní použití a navíc UV stabilitu. Výrobky nabízejí různé možnosti uplatnění, jako např. součásti karavanů, sportovního vybavení, firemních štítů apod.

Vznícení odolné HIPS (P90IR, Ignition Resistance)

Je-li u konkrétního produktu vyžadována odolnost vůči vznícení, Athlone může dodat tento speciální typ splňující normu UL94 klasifikace V0 kalibrována ve více než 1,6 mm.