Plastické desky

Termoplastické desky mají řadu zajímavých využití. Nejvýznamnější Vám představíme na následujících řádcích.

 

Sanitární polotovary

Nabízíme kompletní sortiment desek z ABS s krycí vrstvou PMMA (akrylátu) a desek z PS s vysokým leskem. Zákazník si může vybrat z naší pestré barevné škály od nejrůznějších odstínů bílé až po pastelové a syté barvy. Samozřejmě není problém vyvzorovat barvu dle přání zákazníka. Firma Athlone má vlastní barevnou laboratoř a vyvzorování barvy je tudíž velmi rychlé a pro zákazníka zdarma.

Další oblasti použití 

Termoplasty jsou již kromě jmenovaných oborů nasazovány též v řadě dalších oblastí. Namátkou můžeme jmenovat nábytkářský průmysl , kde jsou desky tvarovány na vrchní panely dveří nebo na nábytkové komponenty. Další oblastí je reklamní průmysl jako např. výroba firemních štítů, světelných reklam, dále oblast elektroinstalací, kde je využíván jak samozhášlivý materiál tak materiál odolný povětrnostním vlivům s UV stabilitou.

Materiály pro vnější použití

Použití UV-stabilizovaných materiálů způsobilo v posledních letech malou revoluci v konstrukci strojů a nástrojů pro vnější použití. Firma SynTec nabízí širokou škálu extrudovaných materiálů , které kromě vynikajících mechanických vlastností při nízkých teplotách též dosahují vysoké estetické úrovně různými stupni lesku od vysokého až po velmi matný povrch , dále je možno si vybrat ze škály ca 10.000 barevných odstínů , které zahrnují i metalizované barvy , tzv. vzor karbonové vlákno nebo kartáčovaný hliník a pro větší objednávky je možno připravit jakýkoli vzor , např. dřevodekory i jiné vzory dle přání zákazníka. Pro méně namáhané díly je možno kromě ABS s krycí vrstvou PMMA a ABS/AS použít též UV-stabilizovaný HiPS. Další možností je použití polypropylenu s přísadou křídy. Tento materiál Athlone vyvinulo speciálně pro venkovní použití na díly zemědělských strojů, které vyžadují vysokou odolnost vůči počasí a UV záření, rovněž je tento materiál odolný vůči extrémně nízkým teplotám.

Automobilový průmysl

Vzhledem k rozmanitosti výchozích materiálů a výrobního procesu termoplastických desek koextruzí , kdy je možno desku „složit“ z několika vrstev , může být deska doslova střižena výrobci automobilových komponentů na míru. K různým stupňům povrchového lesku zde může být požadováno plastické vzorování povrchu a to v mnoha designech od velmi jemného , přes různé stupně např. „koženého“ povrchu , až po hluboké vzorování tzv. nosorožčí kůže. Při větších odběrech může být zákazníkovi zajištěna výroba speciálního designu pouze pro jeho použití , což je např. využíváno výrobci automobilů , kteří mají svoje chráněné vzory. Zde též nachází široké uplatnění samozhášivý ABS při výrobě komponentů se speciálními požadavky. Pro interiéry vozů lze použít materiál ABS nebo PP s úpravou „soft touch“ to znamená, měkký na dotek.